VYUŽITÍ WPC PROFILŮ

WPC profily neboli dřevo-plastové profily jsou velmi kvalitní profily s dlouholetou životností bez nutnosti nátěrů a jiné údržby. WPC profily jsou vyráběny ze směsi dřevěných pilin specifické hrubosti a kvalitního polymeru HDPE (vysoce kvalitního polyethylenu). Složky jsou zastoupeny v poměru 60% dřevní složka a 40% HDPE. Optimální poměr těchto složek dodává materiálu WPC vysokou pevnost a odolnost.

Jedná se o plné, masivní profily připomínající svojí strukturou přírodní dřevo. Jsou tedy ideální variantou těm, kteří preferují přírodní materiál, ale také jeho bezúdržbovost. Profily jsou dostatečně pevné a proto jsou vhodné i pro použití jako pochozí - tedy jako terasová prkna.

OBKLADOVÉ PROFILY FOREST ECO - více informací zde: http://www.plastoveploty.net/WPC-OBKLADOVE-PROFILY.html

Jako plotová prkna se WPC profily vyrábí v rozměrech 120x11mm a 90x15mm. Běžně dostupné jsou v délkách 100cm, 120cm, 150cm a 200cm.

Plotovky jsou vyráběny v provedení FOREST, tedy s oboustranně embosovaným, broušeným povrchem připomínajícím vzhledově exotické dřevo. Na výběr je pět odstínů: CEDAR - písková, MERBAU - hnědočervená, PALISANDER - hnědá, INOX - šedozelená a EBEN - antracit.  


Na profily je poskytována záruka v délce 25 let proti dřevokazným houbám, hnilobě a dřevokaznému hmyzu ve standartních (neextrémních) podmínkách. Na ostatní případy - mechanické vlastnosti apod. se vztahuje běžná záruka 24 měsíců. Jedná se o kvalitní ČESKÝ výrobek dle americké licence Strandex. Materiál je zdravotně nezávadný, plně probarvený, odolný vůči povětrnostním vlivům, slunci, mrazu, dešti i UV záření. Zachovává si dlouhodobě svůj tvar i barevnost a pevnost, nerozpadá se, nešedne a je bezúdržbový.

Profily WPC mají variabilní využití jako výplně vrat, branek, plotů, zábradlí balkónů či teras, jako terasy samotné. Je to materiál vhodný k použití oplocení předzahrádek, bazénů, jezírek, vířivek atd. na místech, kde přírodní dřevo nemůže být z důvodu vysoké vlhkosti.

WPC terasy se vyrábějí v několika designech (STAR, RUSTIC, FOREST a FOREST PLUS) a všechny jsou bezúdržbové, odolné, pevné, protiskluzové, netvoří třísky a jsou zdravotně nezávadné - tedy použitelné i v interiérech.


Základní jsou terasy STAR. Jde o terasy s klasickým drážkovaným povrchem o rozměru 137x22mm. Standardní délka je 400cm s možností individuální délky (při prodloužené dodací lhůtě a v závislosti na množství). Dostupné odstíny: TEAK, PALISANDER, INOX, EBEN.

Terasy FOREST mají jedinečný povrch připomínající exotické dřevo. Rozměry prken jsou 137x22mm, běžná délka 400cm a odstíny CEDAR, TEAK, PALISANDER, WENGE, INOX, EBEN.

Terasy FORES PLUS mají kromě výjimečného povrchového reliéfu připomínajícího exotické dřevo navíc ještě nepravidelné barevné žíhání v základním odstínu. Rozměry profilů jsou 137x22mm, běžná délka 400cm a dostupné odstíny: CEDAR, TEAK, MERBAU, PALISANDER a INOX.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ke všem terasám samozřejmě přísluší doplňkový sortiment jako zakončovací lišty, nosiče, klipy, vruty apod. Možnost zakoupení WPC penetrace a WPC čističe.


Pro více informací nás prosím kontaktujte na tel. 603 440 829 nebo mailu: plastoveploty@seznam.cz

 


 

aktualizováno: 23.08.2022 19:25:10