PLASTOVÉ PROFILY EVERWOOD

Profily Everwood jsou výrobky na bázi plastu. Technologie byla vyvinuta v Anglii, v zemi drsného a deštivého počasí. V překladu znamená "Everwood" něco jako "věčné dřevo". Jedná se o masivní plné profily s velmi variabilními velikostmi profilů - různé šířky a tloušťky (např.150x20mm, 100x20mm, 70x20mm, 150x20mm,70x15mm, 80x15mm, 90x15mm). Materiál je bezúdržbový, nenasáká vodou, nekroutí se a nesesychá, nehnije, odolává nepříznivému počasí, i slané vodě, není napadán dřevokaznými houbami ani hmyzem.

 

Plné profily EVERWOOD jsou vyrobeny z modifikovaného polystyrenu v široké škále barev i šířek. Použitelné jako oplocení, ale také jako obkladový materiál, palubky, lavičkové latě, madla, parapety aj. Profily jsou řezány na požadovanou délku ZDARMA.

Dodací lhůta těchto profilů je cca 3-6 týdnů (dle vytíženosti výroby výjimečně až 8 týdnů).

 

Jedná se o hygienicky nezávadný materiál, lze jej bez obav použít i v interiérech. Povrch profilů je hladký, mírně lesklý, se zaoblenými hranami (u plotových profilů). Pracuje se s ním jako s tvrdším dřevem, není třeba žádných speciálních nástrojů, jen je třeba vyšší řezná rychlost. Materiál lze také snadno a pevně lepit (akrylátové lepidlo, toluenové lepidlo). Pozor na lepidla na bázi rozpouštědel - ta profily leptají. Jedná se o materiál probarvený ve hmotě, případné povrchové poškození lze snadno rozleštit.

Everwood neobsahuje žádné látky škodící životnímu prostředí. Pro použití ve stavebnictví je schválen hygienikem - má atest na styk s kůží, byl testován z hlediska úniku látek do ovzduší. Materiál Everwood je testován v ITC Zlín. Z hlediska hořlavosti je zařazen do sklupin C1 a C3. Materiál má dlouhou životnost, široké spektrum použití a je plně recyklovatelný.


Profily jsou vyráběny v odstínech:

 • bílá ( objednací kód b - 10 )
 • světlý dub ( objednací kód b - 01 )
 • zlatý dub ( objednací kód b - 04 )
 • pinie ( objednací kód b - 02 )
 • tmavá pinie ( objednací kód b - 03 )
 • teak ( objednací kód b - 05 )
 • mahagon ( objednací kód b - 06 )
 • zelená ( objednací kód b - 07 )
 • tmavá zelená (novinka)
 • světle šedá
 • tmavě šedá
 • antracit (novinka)
 • palisandr ( objednací kód b - 09 )
 • černá (novinka)
 • Na dotaz i jiné odstíny (dle RAL vzorníku)

 

Standartně se plotovky vyrábí v šířkách 70mm, 100mm a 150mm. Tloušťka je dle požadované délky profilů 1cm, 15cm nebo 2cm. Obloučky (cca 2,4cm) se frézují u profilů do šířky 100mm. Ostatní šířky 80mm, 90mm, 110mm, 120mm, 130mm, 140mm při odběru min.60bm profilu.


Nařezané profily jsou dodávány s 2% tolerancí rozměrů. Maximální dodávaná délka je 400cm. Profily s rovným řezem jsou řezány ZDARMA na požadovanou délku (délka musí být v celých centimetrech). Profily lze nařezat i s obloučkem (za příplatek dle platného ceníku), ovšem jen u profilů do šířky 100mm.

Rozteč mezi jednotlivými šrouby při montáži je doporučena do 60cm. Plotovky lze také upevnit lepením akrylátovými lepidly, které jsou vhodné pro lepení polystyrenu.

Standardní výrobní lhůta je cca 5 týdnů. Profily Everwood standardně obsahují UV filtry, přesto však účinkem slunečního záření dochází ke světlání původního odstínu. Tyto změny mohou být nerovnoměrné v závislosti na intenzitě expozice. Odstíny výrobků Everwood se z důvodu technologie výroby mohou nevýrazně lišit mezi jednotlivými profily, o něco více se mohou lišit mezi jednotlivými sériemi výroby (šaržemi). Maximální roztažnost (dilatace) je cca 6mm na 1bm při teplotních rozdílech léto/zima. Proto je nutné uchycení profilů tzv. plovoucím systémem (viz. sekce montáž a údržba). Vlivem přímého slunce a při nerovnoměrném teplotním namáhání nebo nedoporučeném způsobu montáže může dojít k určitým tvarovým změnám.

Profily skladujte před montáží na rovném povrchu v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů a přímého slunce, pod střechou. Na profily je poskytována běžná záruka 24 měsíců, s tím, že vzniklé barevné a tvarové "změny" na základě výše uvedených informací nejsou důvodem k reklamaci produktu. Všechny práce, náklady spojené s výměnou vadných kusů a náklady na dopravu jsou vyjmuty ze záruky. 


Zboží je zasíláno přímo od výrobce nebo je možné jeho osobní převzetí ve firmě v Pardubicích. 

Pro informace o plotovém systému EVERWOOD kontaktujte:

tel. 603 440 829

mail: plastoveploty@seznam.cz

 


 

 

 

 

aktualizováno: 23.08.2022 19:25:10